Szanowni Państwo,

przekraczając próg Kancelarii Adwokackiej, macie Państwo już za sobą trudny etap podejmowania decyzji w kwestii rozwodu, separacji. Przychodzi zatem czas na formalne uporządkowanie wszystkich kwestii związanych z małżeństwem.

Wraz z Państwem stajemy na wysokości tego zadania, bo - jak mawiają - dobrze załatwiona sprawa nie kończy, a zaczyna COŚ lepszego.

Dzieci

Rozstanie małżonków bezdzietnych lub mających dorosłe dzieci nie implikuje tylu konsekwencji, co rozwód małżonków mających małoletnie dzieci. Wtedy poza wnioskiem o rozwód (bez winy lub z orzekaniem o winie), należy zastanowić się, które z rodziców przejmie wykonywanie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem, jak uregulować kontakty z tym z rodziców, który tej władzy nie będzie wykonywał na co dzień i jakie alimenty zaspokoją potrzeby dziecka. Przy okazji - zapraszamy do skorzystania z przygotowanych przez nas kalkulatorów liczących koszt utrzymania dziecka. Przyspieszają one przygotowania do rozprawy, na której będzie poruszana kwestia alimentów i są przygotowane do przedstawienia w sądzie.

Majątek

Powyższe kwestie są elementarne w problematyce rozwodu, ale nie mniej istotne pozostają kwestie majątkowe. Czy to podziału majątku, czy podział rozliczeń, co do których w trakcie związku często nie przywiązywało się wagi… Kto i ile zarobił? Kto ile zapłacił? Kto zainwestował? Te pytania najczęściej nie padają głośno w trakcie trwania małżeństwa, a przy jego zakończeniu - okazują się bardzo ważne.

Zagadnienia te warto rozpatrywać kompleksowo, co potwierdzają nasze długoletnie doświadczenia oraz wiele dziesiątek postępowań sądowych, w których braliśmy udział.

Proszę zatem o zapoznanie się z powyższą problematyką na wirtualnych łamach naszej witryny.